Angelų sargų dienos minėjimas Dusetose

DSC03843cropSaulėtą spalio 1-osios popietę į Dusetų kultūros centro salę rinkosi šventiškomis uniformomis pasipuošę VĮ „Utenos regiono kelių” ir Zarasų Viešosios policijos skyriaus policijos pareigūnai, kuriuos čia artėjančios profesinės dienos proga sukvietė Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkos ir Dusetų Kultūros centro atstovai. Į renginį atvykusių laukė padėkos, dovanos ir gražios Dusetų Kultūros centro moterų ansamblio „Svaja“ bei Eglės ir Margaritos dueto atliekamos dainos.

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos jau penktus metus iš eilės organizuoja konkursą „Eismo saugumas bendruomenėse 2014“. Jis įgyvendinamas kartu su Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga ir šis šventinis renginys yra vienas iš projekto etapų, kuriuo buvo nuspręsta padėkoti policijos pareigūnams už jų sunkų ir pasiaukojamą darbą bei priminti visuomenei apie ją nuolatos saugančius žemiškuosius angelus sargus.

Šventinę popietę pradėjęs Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, pirmiausiai atkreipęs dėmesį į tai, kad tokie renginiai suartina valstybinių institucijų ir visuomenės atstovus, susirinkusius pasveikino su dar viena švente – spalio 1-ąją švenčiama Lietuvos kelių policininkų diena, įteikė atminimo dovanas ir padėkos raštus, palinkėjo geros kloties, stiprybės, nuoširdaus bendradarbiavimo su Dusetų krašto žmonėmis. Iš policininkų gretų jau pasitraukusiems pensininkams Juozui Vainiui ir Gintautui Bakučiui buvo įteikta nuotaikinga Vasaknų žuvininkystės ūkio direktoriaus dovana – leidimas pažvejoti tose vietose, kur ypač gerai kimba!

Taip pat pasveikinti jubiliejų švenčiantis Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato viršininkas Vitalis Kutkauskas, viešosios policijos skyriaus viršininkas Andrejus Jančevskis, prevencijos poskyrio vyresnysis specialistas Žydrūnas Šlamas, Dusetų miestelio įgaliotinis Bronislavas Jakutis, prevencinio poskyrio specialistės Jovita Juršytė ir Rosita Gurskaja, kriminalinės policijos skyriaus tyrėjas Rimantas Pukenis.

Dusetų parapijos klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas pareigūnams palinkėjo sveikatos ir stiprybės sunkiame bei pavojingame jų darbe bei tikrųjų angelų sargų apsaugos.

Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkos pirmininkas Rimas Vaitukaitis palietė ir skausmingą temą – metamus kaltinimus visai policijai, nusižengus bent vienam pareigūnui: „Jūsų profesija yra išskirtinė, juk nuolat stovite tarp gėrio ir blogio. Žinau, kaip sunku yra pelnyti ir išsaugoti žmonių pasitikėjimą, nes net mažiausia klaidelė nubraukia ilgų metų nepriekaištingą darbą. Kažkodėl mūsų visuomenėje mėgstama supriešinti vienus su kitais.“ Tuo pačiu pirmininkas pasidžiaugė iki šiol susidūręs tik su mandagiais ir kultūringais, visuomet pasiruošusiais atskubėti į pagalbą policijos pareigūnais.

Bendruomenės tarybos narys Vytautas Čypas negailėjo gerų žodžių svečiams, ir ne veltui, nes jau antrus metus su policija vykdomi bendri projektai akivaizdžiai įtikina, kad šis bendradarbiavimas yra ypač reikšmingas ir naudingas visoms pusėms. „Policija yra gėrio simbolis, tik reikia mokėti bendrauti. Mes labai patenkinti pasiektais rezultatais, vienas jų – bendruomenė savo jėgomis palaiko tvarką renginių metu, susitvarko su smulkiais pažeidimais be policijos pareigūnų pagalbos. Jie šventėse dalyvauja tik kaip stebėtojai“. Taipogi nuoširdžiai padėkojo VĮ ,,Utenos regiono keliai“ atstovei Sandrai Dindaitei už pagalbą organizuojant Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro atvykimą į Dusetose vykusią Derliaus ir amatų šventę.

Zarasų rajono policijos komisariato viršininkas V. Kutkauskas neliko skolingas už tokį gražų priėmimą: „Dėkoju už produktyvų bendradarbiavimą, dėmesį, kiekvienais metais vis gerėjančią nuomonę apie mus. Tikėkimės, kad ji gerės ir toliau. Mes savo ruožtu, kiek leis jėgos, pasižadame tęsti šį bendradarbiavimą“. O kad visi, kam prireiks pagalbos, žinotų, kur ją rasti, padovanojo bendruomenei didelę atnaujinto Zarasų policijos komisariato pastato nuotrauką.

Moterų ansamblio „Svaja“ narė, renginio vedėja Laima Gorpinič, koncerto metu poezijos posmais sveikino policijos pareigūnus, kurie ir dieną, ir naktį, negailėdami savo laiko bei sveikatos, nepritrūkdami ryžto rūpinasi mūsų saugumu, garbingai vykdydami duotą priesaiką ginti, saugoti, padėti. Renginio pabaigoje ansamblio moterys apdovanojo visus pareigūnus raudonomis rožėmis, kuriomis maloniai sutiko pasidalinti Vlados Pestinienės „Gėlių ir dovanų krautuvėlė“, ir šiltais palinkėjimais:

„Sėkmingos tarnybos, nepailstamos ištvermės,

Neišsenkančios kantrybės, stiprios sveikatos,

Giedros nuotaikos ir neblėstančios sėkmės.

Būkite tvirti, drąsūs ir ryžtingi.

Kiekvieną dieną tesaugo ir Jus pačius Angelai sargai.“

Vilija Visockienė

DSC03860-crop DSC03910crop DSC03862-crop DSC03852crop- DSC03843crop