Dusetiškiai autoralio varžybose

R. Vaitasius ir T. GilysGaliūnų, poledinės žūklės, šaškių, stalo teniso, krepšinio, futbolo varžybos, vėžių valgymo, žmonų nešimo čempionatai – tokia plati yra dusetiškių sportinės veiklos panorama.
Tačiau tai dar ne viskas. Du jauni vaikinai labai intensyviai čia propaguoja automobilių sportą, vieną populiariausių sporto šakų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Tai Remigijus Vaitasius ir Tadas Gilys.
Pasak jų, domėjimasis autosportu prasidėjo dar jaunystėje, kai pasitaikė galimybė atsisėsti už tėvų automobilių vairo. Taip po truputį tai peraugo į rimtą užsiėmimą.
Per 2 metus sukauptų R. Vaitasiaus apdovanojimų neužtektų suskaičiuoti ir keturių rankų pirštų. Sudalyvauta buvo daugiau nei 40 slalomo, greituminio slalomo, treko, trikovės, sprinto, drago bei ralio varžybose. Sportininko teigimu, pačios svarbiausios buvo Utenos “Pavasario ralio”, “Rudens ralio”, Zarasų žiemos treko “Aukštaitijos taurė” bei Rokiškio “Žiemos treko” varžybos, kur teko susigrumti su tikrai stipriais varžovais.
Neseniai R. Vaitasius ir T. Gilys sudalyvavo Kaune vykusiame sprinto ir slalomo “Nemuno žiedo žiema” čempionate. Ir čia parodė, ką sugeba mažo Lietuvos miestelio žmonės. Kaip sako patys sportininkai: “Dusetos pasispardė”. R. Vaitasius sprinto varžybose (galinių varomų ratų grupėje) iš 22 dalyvių buvo 4. T. Gilys, nors pats už vairo automobilių varžybose dalyvavo tik antrą kartą, nes ankščiau buvo R. Vaitasiaus šturmanas (keturių varomų ratų grupėje) užėmė 3 vietą.
Varžybose yra buvę įvairiausių nutikimų: užsidegęs, apvirtęs automobilis, pamestas ratas, teko ir traumų patirti. Ir nors šis sportas yra labai pavojingas, vaikinų artimieji labai juos palaiko.
Šis užsiėmimas sportininkams taip pat kainuoja labai daug laiko ir pinigų. Jie automobilius tvarkosi ir remontuojasi patys, tačiau mašinų išlaikymas, jų detalės, pasiruošimas ir dalyvavimas varžybose, reikalauja labai daug pajamų. Nors vaikinai labai stengiasi dirbdami įvairiose darbuose, tačiau to neužtenka. Kadangi jų ateities planai yra tobulinti vairavimo įgūdžius, siekti kuo geresnių rezultatų ir garsint Dusetų miestelio vardą, jiems labai yra reikalingi rėmėjai, kurie padėtų tai įgyvendinti. Taigi, jeigu nežinote ar neturite kam skirti savo 2% pajamų mokesčio ar tiesiog galite paremti sportininkus, susisiekite su Remigijum ( jo kontaktai: Remigijus Vaitasius, tel. nr.: +37062997926www.facebook.com/vasaknosracing) arba Dusetų sporto klubo “Ainiai” vadovu-Vytautu Čypu.
R. Vaitasius taip pat yra įkūręs pelno nesiekiančią įmonę “Vasaknos Racing”. Šios įmonės tikslas populiarinti autosportą ir kiek įmanoma daugiau pasiekti gerų rezultatų. Internetiniame puslapyje www.facebook.com/vasaknosracing galima pamatyti daug įamžintų akimirkų iš varžybų bei ruošiantis joms. Kaip pats Remigijus sako: “Noriu, kad žmonės suprastų ir palaikytų mane ir mano veiklą.“ Sportininkai bus dėkingi už bet kokią pagalbą ir palaikymą.

                                                                                                                       Rūta Gedvilaitė