Dusetų dailės galerija – „ArtVilnius’20” dalyvė

11-oji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius`20“ vyko spalio 2–4 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Didžiausias vizualiųjų menų renginys visame Rytų Europos regione, viena iš nedaugelio meno mugių, šiais metais vykstančių Europoje, lankytojams pristatė 37 galerijas ir 150 menininkų iš 9 pasaulio šalių. Be pagrindinės galerijų programos, tradiciškai „ArtVilnius‘20“ buvo pristatytos privačios tarptautinės meno kolekcijos, instaliacijų, skulptūrų ir performansų paroda „Takas“, vyko susitikimai su meno žvaigždėmis, diskusijos, konferencijos ir edukacijų programa.

Du kartus perkelta, laikinai „ArtVilnius‘20“ šiais metais iš vasaros tapo rudens renginiu. „Menininkai per karantiną sukūrė daug naujų, įdomių kūrinių, skubame pirmieji juos parodyti meno gerbėjams. Per krizes ar nuosmukius reikia investuoti į meną. Tai yra taisyklė numeris vienas. Yra daug gerų kūrinių ir geras pasirinkimas, – mugės atidarymo išvakarėse kalbėjo „ArtVilnius‘20“ vadovė Diana Stomienė.

Tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius’20”  šiemet su savo kūryba dalyvavo ir Dusetų dailės galeriją pristatė šeši jos menininkai: Algirdas Gaižauskas (tapyba), Violeta Gasparaitis (tapyba), Remigijus Kriukas (stiklas), Romualdas Pučekas (asambliažai), Alvydas Stauskas (fotografija), Liliana Žutautienė (grafika).

Mūsų menininkų kūryba sulaukė dėmesio, visas tris dienas vyko intensyvus ir turiningas bendravimas su žiūrovais, galerijų atstovais, kolegomis menininkais ir menotyrininkais. Dusetų dailės galerijos ekspozicija buvo įvertinta kaip įdomi ir vieninga.

Vilija Visockienė

Nuotr. Alvydo Stausko