Dusetų kraštiečių šventėje – tradicinėmis tapusios varžybos

Penktus metus iš eilės vykstantys Lietuvos virvės traukimo čempionatų etapai bei trečius metus vykstančios tarptautinės tradicinės Dusetų seniūnijos taurės varžybos – neatsiejama šventės dalis. Tryliktojoje miestelio šventėje, savo jėgas miestelio gyventojai bei svečiai galėjo išbandyti ir kiek paprastesnėse sportinėse varžybose, tokiose kaip „Drakonų valčių irklavimas“ bei „Lietuvos žmonų nešimo čempionatas“.

Pirmoji, Dusetų kraštiečių šventės diena, startavo su virvės traukimo varžybomis. Iš viso varžybose dalyvavo 11 komandų: 2 komandos iš Latvijos, 1 iš Vilniaus, Šiaulių rajono, Panevėžio rajono, Klaipėdos, Jūžintų, Vasaknų, Jonavos bei dvi komandos iš Meškuičių. Dusetų seniūnijos taurę iškovojo komanda „Kristalas“, antri liko svečiai iš Jonavos, o trečioji vieta atiteko komandai „Meškuičiai“. Moterų pogrupyje (svorio kategorija iki 540 kg), pirmąją vietą laimėjo merginos iš Šiaulių rajono, antroji vieta atiteko VTK „Vilniaus Vilkas“ komandai, garbingąją trečią vietą užėmė merginos iš Meškuičių. Vyrų kova buvo kiek aršesnė. Svorio kategorijoje iki 720 kg, po įtemptos kovos, pirmąją vietą laimėjo komanda „Kristalas“, antri liko svečiai iš Latvijos, o trečiąja vieta džiaugėsi vyrai iš Panevėžio rajono. Svorio kategorijoje iki 680 kg pirmąją vietą negailestingai pasiglemžė Latvijos „Velkonis“, antri liko VTK „Ąžuolas“, na o tretieji – svečiai iš pajūrio. Bene daugiausiai emocijų sukėlusi kova vyko tarp mažiausių – svorio kategorija iki 560 kg. Čia pirmąją vietą iškovojo kaimynai iš Jūžintų, o likusias dvi vietas pasidalino komandos iš Meškuičių. Virvės traukimo varžybas vainikavo garbių svečių sveikinimai bei apdovanojimai, kuriuos sportininkams įteikė Lietuvos virvės traukimo federacijos prezidentas Antanas Gricius, Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas bei kiti garbūs svečiai.

Šventei įsibėgėjus, gyventojai ir svečiai buvo pakviesti dalyvauti antrus metus vykstančiose „Drakonų valčių irklavimo varžybose“. Šis sportas yra puiki alternatyva šventei – irklavimui nėra jokio amžiaus cenzo ar fizinių apribojimų, tad dalyvauti galėjo kiekvienas norintis. Varžybų tikslas – kuo greičiau apiplaukti paskirtą distanciją, dešimties žmonių komandoje. Varžybose buvo išskirtas moterų pogrupis, kuriame pirmąją vietą iškovojo šiuo sportu užsiimančios „Afroditės“, antrąja vieta džiaugėsi „Koktito“ merginos, na o trečioji vieta atiteko komandai pavadinimu „Turbo mamos“. Kitas pogrupis buvo vyrų ir mišrių komandų. Čia pirmą vietą laimėjo greičiausiai atplaukusi komanda iš Visagino, antroji liko mišri „Koktito“ komanda, tretieji – „Vyrai“ iš Južintų. Drakonų valčių irklavimo varžybų nugalėtojus medaliais papuošė pats olimpinis irklavimo vicečempionas Jevgenijus Šuklinas.

Paskutinėms drakonų valtims plaukiant į krantą, startavo tradicinis „Lietuvos žmonų nešimo čempionatas“. Greičiausiai atbėgusi ir iškovojusi pirmąją vietą pora – Žymantė Simonaitytė ir Marius Liepa iš Antazavės. Antrieji liko, pirmą kartą dalyvavę – kraštiečiai Dovilė Morkūnaitė ir Povilas Galinis, trečia vieta džiaugėsi daugkartiniai šios sporto šakos čempionai marijampoliečiai Neringa ir Vytautas Kirkliauskai. Pasibaigus čempionatui, laimėtojai lipo ant pakylos ir buvo apdovanoti. Atminimo dovanos taipogi įteiktos ir ketvirtais likusiems zarasiškei Elenai Memliukaitei bei kėdainiškiui Laurynui Krasadomskiui.

Antrąją miestelio šventės dieną pasitiko rudeniškas oras, kuris šiek tiek pakeitė sportinių varžybų planus. Iš dviejų – Aukštaitijos krepšinio 3×3 ir Aukštaitijos parko tinklinio varžybų- įvyko tik krepšinio. Dalyvavo komandos iš Utenos, Zarasų, Antazavės, Avilių bei Dusetų. Pogrupyje iki 18m. pirmąją vietą iškovojo Utenos komanda, antrieji liko komanda „Ąžuolas“, treti – „Elitas“. Pogrupyje iki 16m. dalyvavo tik viena komanda iš Utenos, todėl jie ir pasipuošė pirmosios vietos medaliais. Vyresnių žaidėjų komandų vietos pasiskirstė taip: pirmąją vietą iškovojo komanda iš Dusetų, antrąją – kaimynai iš Antazavės, o treti liko žaidėjai iš Utenos.

Gintarė Ruzgaitė