DVIRAČIŲ TRASA „TARP ZALVIO IR ZALVĖS“ – PUIKUS LAISVALAIKIO PRALEIDIMO BŪDAS

Dviračių trasaAtšilę orai, vis daugiau saulės šviesos, šilumos, žalumos ir gyvybės mūsų kasdienybėje skatina ieškoti idėjų, kaip spalvingiau ir įdomiau praleisti laisvalaikį. Vienus labiau domina aktyvus poilsis, tuo tarpu kiti trokšta ramybės ir harmonijos. Šiems, nors ir skirtingiems, poreikiams įgyvendinti puikiai tiks dviračių trasa Sartų regioniniame parke – „Tarp Zalvio ir Zalvės“. Aktyvaus poilsio mėgėjai trasoje galės išbandyti ištvermę dviračiu kylant į stačias įkalnes, vairavimo įgūdžius skirtinga kelio danga, siekti asmeniniu rekordų kuo greičiau įveikiant trasą ar atskiras jos atkarpas. Na, o ramybės ištroškę poilsiautojai, iš lėto mindami pedalus, galės aplankyti šalia dviračių trasos esančius lankytinus objektus, grožėtis Antazavės šilu ir klausytis jo gyventojų giesmių, atsikvėpti įrengtose atokvėpio vietose.

Dviračių trasa Sartų regioniniame parke yra išsidėsčiusi tarp Zalvio ir Zalvės ežerų, iš to ir kyla jos pavadinimas – „Tarp Zalvio ir Zalvės“. Ji tęsiasi 13 kilometrų asfalto ir žvyro danga, ir yra suplanuota taip, kad būtų kuo patogesnė dviratininkams: galima pradėti ir baigti kelionę tame pačiame taške, pasirinkti trumpesnį maršrutą. Keliai yra nuolat prižiūrimi, tad visos atkarpos lengvai įveikiamos dviračiu, esant reikalui ir automobiliu, nuo maršruto nukrypti neleis įrengtos nuorodos su atstumais iki lankytinų objektų. Didžioji dviračių trasos dalis driekiasi miškų prieglobstyje, Antazavės ir Bradesių šiluose.

Jei jau nusprendėte laisvalaikiu leistis į kelionę dviračių trasa „Tarp Zalvio ir Zalvės“, bet neturite dviračio – tai ne problema. Dviračius galima išsinuomoti Sartų regioniniame parke esančioje kaimo turizmo sodyboje „Pasartėlė“ (Hipodromo g. 4, Didžiadvario k., Dusetų sen., Zarasų raj.) arba poilsiavietėje „Sartai“ (Baršėnų k., Kriaunų sen., Rokiškio raj.). Jei į kelione susiruošite savo dviračiu, nepamirškite jo tinkamai paruošti naujam sezonui. Esant reikalui nuvalykite dviratį, patikrinkite stabdžius, ar nekreivi ratai, oro slėgį padangose, apžiūrėkite važiuoklę, įsitikinkite, jog viskas gerai suveržta, ar dviratis atitinka kitus keliamus reikalavimus.

Dviračiai paruošti – leidžiamės į kelionę tarp ežerų!, ją rekomenduojame pradėti Antazavėje. Čia galima apžiūrėti Dievo apvaizdos bažnyčios varpinės bei vartų kompleksą, kuris yra architektūros paminklas bei Antazavės dvarą su parku Zalvio ežero šlaite. Iš Antazavės geriausia važiuoti į Marimontą, kur nuostabioje Zalvelės upės pakrantėje, šalia buvusio vandens malūno galima atsikvėpti, pasigrožėti kerinčiais vaizdais. Iš Marimonto, kalvotu miško keliuku per Antazavės šilą netruksite pasiekti, šalia legendomis apipinto Vinčežerio partizanų žemines, kur 1944 m. vyko garsusis Šilo mūšis. Niekam nevalia palikti Antazavės šilo neužkopus ant Pakačinės arba kitaip dar vadinamo – Dembų piliakalnio. Nuo šio piliakalnio dviračių trasa veda prie jo kaimyno Velikuškių II-ojo piliakalnio dar vadinamo „Sala“. Iš trijų pusių šį piliakalnį supa Sartų ir Zalvės ežerai. Paskutinis, tačiau ne ką mažiau įspūdingas dviračių trasos objektas – gamtos paminklas Bradesių ąžuolas, neretai vadinamas Stelmužės ąžuolo broliu. Į maršruto pradžios tašką grįžkite pro Marimontą, čia dviračiams teks nemažas išbandymas, brukavota (grįsta akmenimis) kelio atkarpa su serpantinine kilpa. Iš Marimonto grįžkite į Antazavę.

Kaip ir bet kuri kita fizinė veikla, taip ir reguliarus pedalų minimas gerina sveikatą ir bendrą savijautą. Na, o jei pedalus minsite gamtoje, o ne sporto klube, nauda bus kur kas didesnė. Tad nedvejokite ir planuokite laisvalaikį čia, Sartų regioniniame parke, dviračių trasoje „Tarp Zalvės ir Zalvio“, o ne prie televizoriaus namuose!

Sartų regioninio parko direkcijos informacija