Velykėlių linksmybės Dusetų kultūros centre

V.Visockienės fotoPirmąjį sekmadienį po Velykų švenčiamas Atvelykis dar vadinamas vaikų Velykėlėmis. Tą dieną vėl dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, supamasi sūpynėse, krikšto motinos lanko savo krikšto vaikus. Per Atvelykį margučius daužydavo tik vaikai. Kaip sako etnologė Gražina Kadžytė: „Vaikų Velykėlės – lyg jų žingsnis į ateitį. Jeigu vaikai perims mūsų tradicijas, jos tęsis šimtmečiais“. Vaikų imlumui nėra ribų ir tereikia tinkamo pavyzdžio, kad jie rinktųsi laiko patikrintas gerąsias tradicijas. Tad su tokia gražia paskata kiekvienais metais ir rengiamos mokyklose, lopšeliuose – darželiuose, kultūros centruose Velykėlės vaikams, kurių metu šie žaidžia įvairius liaudies žaidimus, šoka, dainuoja, ridena margučius.

Susirinkusius balandžio 12 d. į Dusetų kultūros centrą mažus ir didelius šventės dalyvius pasitiko vaikų folklorinis kolektyvas „Sartukas“ (vad. Sigita Gudonienė) bei dvi miško gyventojos – Kiškienė ir Šarka. Iš pradžių nelabai sutarusios, apsipykusios dėl Šarkos kėslų nukniaukti pilną margučių pintinę, vėliau jos susidraugavo ir darniai vedė visą renginį. Kokių tik užduočių jos neprigalvojo! Vaikams teko gerokai pasistengti, mėtant penkiataškius kiaušinių krepšinio varžybų metu, demonstruojant vikrumą margučių nešimo šaukšte estafetėse ar ridenant juos iš lovelių. Margučiai, gal kad buvo labai gražūs, nedužo, taikliai lėkė į krepšius, o ir ridenosi toli – per visą salę. Kiškienė su Šarka negailėjo pagyrų nei skanių prizų dalyviams, o taip pat visus apdovanojo ir „Naisių vasaros“ dovanomis – garsių Lietuvos dainuojamosios poezijos dainininkų atliekamų dainų „Bardų dainos vaikams“ CD diskais. Vaikai savo ruožtu atsidėkojo smagiais šokiais, dainomis ir nuoširdžiu juoku. Na, o pabaigoje laukė pati smagiausia šventės dalis – milžiniško, gal kokio dinozauro, kiaušinio marginimas. Kas ant stalo, kas ant grindų, tepė klijais mažus ir didesnius drugelius, gėlių žiedus ir klijavo juos ant visų kiaušinio šonų. Išpuošus jį, beliko visiems draugiškai kartu nusifotografuoti Margučio papėdėje ir su šiomis nuotraukomis sudalyvauti tradiciniame „Naisių vasaros“ organizuojame konkurse „Vaikų velykėlės 2015″.

Šventė ne šventė be muzikos – tad armonika nenuvargdamas grojo Ramūnas Lisinskas. Olivijaus Čypo dėka viskas buvo gražiai apšviesta, nepritrūko šviesos nei kiaušinį marginantiems renginio dalyviams, nei tas akimirkas fiksuojantiems fotografams.

Nuoširdus ačiū Kiškienei – Dusetų Kultūros centro renginių vedėjai Margaritai Simokaitytei bei Šarkai – Dusetų darželio ,,Sartukas“ auklėtojai Audrutei Matiukienei. Abi linksmuolės po šventės išskubėjo į mišką, atsisveikinusios neilgam – tik iki kito pavasario!

Vilija Visockienė

V.Visockienės foto V.Visockienės foto (2) V.Visockienės foto (1)