Eglutės įžiebimas ir Maltos sriuba Dusetose

dsc07790crDusetose jau tapo gražia tradicija Kalėdų eglės įžiebimo šventę apjungti su „Maltiečių sriubos“ renginiu, tad ir šiemet jo organizatoriai tradiciškai dalino kūčiukus, virė sriubą, o ja vaišinami dusetiškiai aukojo kas kiek galėjo labdaros akcijai. Surinkti 67 Eur bus skirti vargstančiųjų paramai.

Taip pat, kaip ir kasmet, buvo lankomi atokiai gyvenantys vieniši senukai, negalintys atvykti į šventę. Dusetų seniūnas Saulius Kėblys su seniūnijos socialinėmis darbuotojomis Birute Girčiene ir Gražina Gyliene aplankė Pašilės kaime gyvenantį Gediminą Daujotį, Bronislavą Puteikytę iš Bileišių kaimo, užsuko į Kavolius pas Filomeną Budrienę, Užtiltėje pasisvečiavo Stanislavos Sapranavičiūtės, Valentinos ir Jono Dervinių namuose, nepamiršti ir Dusetose gyvenantys ligoti seneliai. Jiems buvo įteikti Maltos organizacijos sveikinimai bei pavaišinti gardžia sriuba. Daugeliui tai gali pasirodyti smulkmena, tačiau vienišiems senutėliams sulaukti svečių, dėmesio, gero žodžio – tikra šventė, kurią jie dar ilgai prisimins.

Gruodžio 9 d. Dusetų Nepriklausomybės aikštėje susirinkę žmonės slėpėsi po skėčiais nuo įkyraus ir šalto lietaus, tačiau jis nė kiek nesutrukdė džiaugtis Dusetų meno mokyklos ir Kazimiero Būgos gimnazijos moksleivių muzikiniais pasirodymais. Vaikus šventiniam koncertui paruošė jų vadovės Dalia Deinienė ir Eglė Kuzmienė, renginį vedė gimnazistai Agnė Andriuškevičiūtė ir Augustas Kuzma. Susirinkusius žmones sveikino, šventės organizatoriams dėkojo, gražių ateinančių švenčių ir sėkmingų Naujųjų metų linkėjo Dusetų seniūnijos seniūnas Saulius Kėblys, Dusetų Švč. Trejybės bažnyčios parapijos klebonas kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas, Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Ramūnas Keršys, Zarasų rajono savivaldybės tarybos narė Daiva Kelečienė.

Ačiū Užtiltės kaimo gyventojams Gražinai ir Jurijui Kudelovams už išlakią žaliaskarę eglę, Dusetų komunalinio ūkio įmonei už spalvingus fejerverkus, nušvietusius apniukusį dangų, UAB „Vasaknos“ direktoriui Algirdui Šiukščiui už padovanotą žuvį, Vitalijai Statauskienei ir Reginai Jakutienei bei jų talkininkams už išvirtą labai skanią sriubą, meno kolektyvams bei jų vadovėms, Dusetų kultūros centro darbuotojams, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkos nariams bei visiems, nuoširdžiu darbu ir pagalba prisidėjusiems prie gražaus, prasmingo renginio organizavimo.

Nors lietus merkė iki pat šventės pabaigos, gal tai buvo, anot klebono S. Krumpliausko, prasmingas lietus, stebuklingoje Kalėdų eglės šviesoje nuplovęs susikaupusius sielos nešvarumus ir silpnybes. Sulaukę Naujųjų metų, vėl atversime baltą lapą, į kurį vėl rašysime žodžius Tikėjimas, Viltis, Meilė…

V. Visockienė