Kalėdinė nuotaika palietė kiekvieną

Gruodžio 15 d. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje vyko gausi ir spalvinga Kalėdinė mugė, kurioje netrūko įvairiausių prekių, smagaus šurmulio ir nuotaikingos muzikos, grojamos Dusetų liaudiškos muzikos kapelos, kuriai vadovauja Sigita Gudonienė. Prieš koncertą ji svetelius pasitiko nuoširdžiais sveikinimo žodžiais. Taip pat visus sveikino, geros nuotaikos, sėkmingos prekybos linkėjo ir Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas.

Kadangi tokia mugė čia vyko pirmą kartą, tiek jos iniciatorė Ieva Špūrienė, tiek kiti Kultūros centro Dusetų dailės galerijos kolektyvo darbuotojai iš pradžių nerimavo, ar pirmas blynas nebus prisvilęs. Tačiau renginiui pasibaigus, buvo sulaukta daug gražių atsiliepimų ir pageidavimų, kad ši idėja nesunyktų, kad tokios mugės būtų rengiamos ir ateityje. Jos ypač reikalingos tiems Dusetų gyventojams, kurie neturi galimybės nuvažiuoti į miestuose vykstančias muges. Taip pat tai puiki proga pasirodyti su savo darbeliais vietiniams auksarankiams, smulkiems verslininkams. Mugėje žmones viliojo saldūs kalėdiniai kepiniai, naminiai sūriai, aromatingos žolelių arbatos, naujiena – liofilizuoti vaisiai ir uogos, įvairių rūšių adžika ir padažai, vitaminingi bičių produktai. Kad nesušaltume, buvo galima įsigyti vilnonių megztinių, veltinukų, pirštinių, skarų. Mėgstančios puoštis rinkosi šilko skaras ir unikalius papuošalus su džiovintomis gėlėmis. Nuo pintų, nertų, lipdytų, paišytų, karpytų rankdarbių raibo akys. Didelio susidomėjimo sulaukė dar kvepiančios spaustuvės dažais knygos – nuotraukų albumas „Dusetos. Seniau ir dabar“ bei Liberto Klimkos „Užkopus į varpų bokštą“.

Mugėje prekiavo Dusetų seniūnijos, aplinkinių miestelių, kaimelių žmonės, sulaukta svečių net iš Panevėžio. Kriaunų bendruomenės moterys visus vaišino gardžia koše. Kalėdinę mugę lydėjusi džiugi šventinė nuotaika sujungė žmones. Smagiai tą popietę pabendrauta, šiltai ir jaukiai pasibūta. Ir tuščiomis nė vienas negrįžo – be apčiuopiamų dovanėlių kraitelės, daugelis namo nešėsi ir giedrą šypseną veide.

Vilija Visockienė Nuotr. autorės