Kalėdų eglutė įžiebta Dusetose

Gruodžio 13 dieną Dusetų Nepriklausomybės aikštėje vyko akcija „Maltiečių sriuba“ bei Kalėdinės eglės įžiebimas. Šventę nuotaikinga daina ir sveikinimo žodžiais pradėjo Kultūros centro Dusetų dailės galerijos renginių režisierė, šventės organizatorė ir vedėja Margarita Simokaitytė: „Būkit pasveikinti, mielieji, tokią žvarbią, galbūt ne visai žiemišką dieną. Manau, nesuklysiu sakydama, jog mes visi laukiam balto sniego. Ir kas žino, galbūt, kai įžiebsim šią žaliaskarę gražuolę, dangus mums padovanos balto ir puraus sniego.

Kaip jau yra tapę tradicija, kasmet eglutės įžiebimo šventės metu yra dalinama maltiečių sriuba. O mes visi pabūkime geros valios žmonėmis, paaukokime kiek galime tiems, kuriems šiuo metu yra sunku. Juk dabar pats stebuklingiausias metas – aš tikrai tikiu, kad mes visi kartu galime sukurti stebuklą!“

Susirinkusius žmones sveikino svečiai – Zarasų r. meras Nikolajus Gusevas, Zarasų r. savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, Zarasų tarybos narys Domijanas Popovas, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka pirmininkė Aldona Žiliukienė, Švč. Trejybės bažnyčios klebonas kan. Stanislovas Krumpliauskas Visi jie linkėjo jaukių švenčių, gražių ateinančių metų, sveikatos, pilnatvės namuose bei sieloje ir Dievo palaimos.

Į renginį atvyko Maltos ordino pagalbos tarnybos Zarasų rajone vadovė Laimutė Lumbienė su kolegėmis. Jos pasidžiaugė, kad Dusetų seniūnijos žmonės kiekvienais metais aktyviai dalyvauja Maltos renginiuose ir pasiūlė įkurti Maltos ordino skyrių Dusetose. Tiek svečiai, tiek patys dusetiškiai labai džiaugėsi gražia Dusetų seniūnijos iniciatyva papuošti gyvą eglę. Ačiū verslininkui Vaclovui Cibulskiui, leidusiam puošti didžiulę eglę, augančią jo įmonei priklausančioje teritorijoje. Daugelis gyventojų kalbėjo, kad tai galėtų tapti prasminga tradicija – juk daug smagiau grožėtis gyva, nenupjauta egle. Akcijos „Maltiečių sriuba“ metu žmonės aukojo pagal savo galimybes. Surinkti pinigai bus panaudoti nepasiturinčių senolių maitinimui. Žmonės vaišinosi kvapnia žuviene, kuriai žuvies dovanojo „UAB“ Vasaknos ir sočia koše – patiekalus gardžiai pagamino Vitalė Statauskienė,  Birutė Girčienė, Danutė Topalskienė, Regina Macijauskienė, Diana Geniuš – Žaržojienė, Regina Jakutienė. Šventės dieną tradiciškai buvo lankomi seneliai. Juos aplankė Dusetų socialinės darbuotojos Diana Geniuš – Žaržojienė ir Birutė Girčienė, taip pat Sadūnų bendruomenės pirmininkė Regina Macijauskienė. Moterys senolius vaišino karšta žuviene, koše ir arbata, dovanojo visiems puodelius su Maltos ordino simbolika. Nuspręsta tokias akcijas vykdyti dažniau, ne tik prieš Kalėdas.

Koks gi eglutės įžiebimas be linksmybių ir saldainių! Visus metus kantriai vaikų lauktas Kalėdų senelis prie eglutės atvyko ne vienas, o su padėjėju nykštuku ir pakvietė vaikus pašokti! Prie smagaus šokių kolektyvo „Vijūnėlis“ (vad. Andrius Meškauskas) narių mielai prisijungė dauguma aikštėje buvusių vaikučių. Saldainių šventei už savo lėšas nupirko M. Simokaitytė. Šis gražus poelgis primena, kad gerus darbus galime daryti ir patys, nelaukdami kol kažkas kažką duos ar padarys.  Ir ne tik per šventes! Renginį Margarita užbaigė prasmingu palinkėjimu: „Bėgančiame laike raskim minutę brangiems ir artimiems žmonėms – pasikalbėti, išklausyti ar apkabinti. Pati geriausia dovana ne materialūs dalykai, o šiluma ir meilė vienas kitam. Visiems gražaus ir šventiško laiko.“

Šventės kulminacija tapo gražuolės eglės įžiebimas ir UAB „Vasaknos“ dovanoti įspūdingi fejerverkai. Juos iššovė  Giedriaus Lazdausko vadovaujamos UAB „Armota“ specialistai.

Šis renginys, kaip ir visos šiais metais Dusetose rengtos šventės, vyko po „Dusetos – 2019 metų mažoji Lietuvos kultūros sostinė“ ženklu.

Už šventę ačiū organizatoriams: Dusetų seniūnijai, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijai, Švč. Trejybės parapijai, Maltos ordinui, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkai, Kultūros centrui Dusetų dailės galerijai.

Vilija Visockienė

Nuotr. autorės