Maisto prekių parduotuvei Dusetose – 15 metų

ParduotuvePrieš Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų šventes, gruodžio 23 dieną, Maisto prekių parduotuvė, esanti Dusetose, Nepriklausomybės aikštėje, pažymėjo savo darbo 15 – metį. Ta proga kalbinau šios parduotuvės vedėją, ilgametę darbuotoją Vitą Staskevičienę ir UAB „SVAITA“, kuriai priklauso ši parduotuvė, generalinį direktorių Vaclovą Cibulskį.

Vaclovas Cibulskis trumpai supažindino su jo vadovaujamos UAB „Svaita“ įsteigimo ir jai priklausančių parduotuvių gyvavimo istorija. UAB „SVAITA“ buvo įkurta 1995 metais. Įmonė savo veiklą pradėjo nuo mažmeninės prekybos maisto produktais. Šiuo metu bendrovė valdo 11 maisto prekių parduotuvių ir 8 ūkinių prekių parduotuves. Taip pat užsiima didmenine prekyba trąšomis, gamina vienetinius medžio masyvo baldus bei plėtoja saulės energetikos projektus.

2000 metais įmonė tapo prekybinio aljanso AIBĖ nare. „Netrukus iš šios narystės įmonė ir pirkėjai gavo apčiuopiamų rezultatų, – pasakoja UAB „SVAITA“ savininkas Vaclovas Cibulskis, – pirmiausiai pirkėjai įvertino, kad jų miesteliuose yra parduotuvės, į kurias malonu užeiti, jų išvaizda nedaug tesiskiria nuo didžiųjų tinklų parduotuvių. Be to, visi pajautė, kad ir kainos tapo labiau konkurencingos , parduotuvėse nuolat vyksta akcijos ir pirkėjai gali rasti ypatingų pasiūlymų“.

Vaclovas Cibulskis, kalbėdamas apie maisto prekių parduotuvę Dusetose, kuri anksčiau vadinosi „Nendrė“, pasidžiaugė ženkliais pasikeitimais, kurie šioje parduotuvėje įvyko per 15 metų. Kalbant apie parduotuvės pastatą, nedaugelis prisimins, kokios patalpos buvo 1998 m. – per eilę metų buvo vis plečiama prekybos salė, kai iš šio pastato buvo iškelta ūkinių prekių parduotuvė bei sumažintos sandėlio patalpos. Tai leido žymiai padidinti prekių asortimentą, patogiau išdėstyti savitarnai skirtas prekes. Visai neseniai buvo atnaujinta pastato išorė ir pakeistas pavadinimas – parduotuvė tapo „Aibe“, nors, Vaclovo Cibulskio manymu, „Nendrės“ pavadinimas dar ilgai gyvuos žmonių atmintyje. Taip pat buvo įdiegtos apsaugos sistemos: patikima signalizacija, kuri saugo bankomatą ir parduotuvės patalpas, prekybos salėje įrengtos stebėjimo kameros, kurios ne vieną kartą padėjo sprendžiant konfliktus su nesąžiningais pirkėjais ir kasdieninėse situacijose, kai, pavyzdžiui, pirkėjai pameta pinigines ar krepšius. Be to, nuolat tobulinamos informacinės sistemos, naudojamos parduotuvėje. Labai svarbus įvykis, Vaclovo Cibulskio teigimu, yra ir aplinkos tvarkymo darbai, atliekami savivaldybės, – pagal parengtą projektą tvarkoma ne tik Nepriklausomybės aikštė, bet 2014 metais bus sutvarkyti privažiavimo keliai prie turgavietės ir parduotuvės prekių iškrovimo rampos. Iš pasikeitimų, kurie yra labiau matomi pirkėjams, paminėtini yra praėjusių metų pavasarį įdiegta lojalumo programa, kai pirkėjai su AIBĖS kortele JUMS visuomet gali sutaupyti mokėdami už prekes mažiau, naudotis tik kortelės turėtojams sukurtais pasiūlymais, akcijomis. Nuolat tobulinamas prekių asortimentas, stengiamasi, kad pirkėjai rastų visų jiems reikiamų prekių. Taip pat, Vaclovas Cibulskis atkleidė, kad visai netolimoje ateityje parduotuvėje atsiras visiškai naujų ir nematytų prekių, kurių nesiūlo didieji prekybos centrai. Parduotuvėje teikiamos ir papildomos paslaugos – atsižvelgiant į pirkėjų ir visų dusetiškių pageidavimus buvo pastatytas SWEDBANKo bankomatas, kuris yra labai reikalingas ir vietiniams gyventojams, ir svečiams. Taip pat yra įrengtas Perlo terminalas, kur gyventojai gali sumokėti visus valstybinius mokesčius, baudas, išsigryninti pinigus ar apsidrausti.

Maisto prekių parduotuvės vedėja Vita Staškevičienė papasakojo apie šios parduotuvės kasdieninį darbą, savo darbuotojus, jų džiaugsmus ir rūpesčius. „Darbo turime tikrai daug, – kalbėjo parduotuvės vedėja, – dirbame su daugiau nei 100 tiekėjų, prekių nesandėliuojame, viską, ką gauname, tuojau pat išdėliojame prekybos salėje“. Pasitaiko parduotuvėje ir konfliktinių situacijų, tačiau, vedėjos teigimu, ši parduotuvė nėra niekuo išskirtinė, stengiamasi, kad konfliktai būtų išsprendžiami kaip įmanoma palankiau pirkėjui. Vedėja pasidžiaugė nesenai praėjusiu parduotuvės jubiliejum, kurio metu pirkėjai buvo apdovanoti atminimo suvenyrais, maloniai sutikti ir aptarnauti su pakilia nuotaika. Vedėja paminėjo, kad be jos parduotuvės ir savo penkiolikos metų darbo jubiliejų atšventė dar ir Liudmila Malažinskienė bei Loreta Petrulienė. Tik truputį vėliau į šį kolektyvą įsijungė Elvyra Valiulienė – visi pirkėjai turbūt pastebėjo šių darbuotojų nuotrauką, kabėjusią šventinėmis dienomis parduotuvėje. Generalinis direktorius Vaclovas Cibulskis negailėjo gerų žodžių visam parduotuvės kolektyvui: “šios parduotuvės darbuotojai yra sukaupę didelę patirtį prekyboje, noriai dalyvauja diegiant naujoves ir, kas svarbiausia, nuolat stengiasi dirbti taip, kad pirkėjai liktų patenkinti. Prieš šventes viskas kolektyvas buvo apdovanotas atminimo dovanėlėmis už tai, kad laimėjo I vietą Kalėdiškiausios aibės rinkimuose – visi papuošimai, kuriuos matė pirkėjai, buvo padaryti kolektyvo rankomis.“

UAB „SVAITA“ savininkas Vaclovas Cibulskis paminėjo, kad jo vadovaujama įmonė stengiasi paremti sporto renginius, kuriuose dalyvauja dusetiškių komandos, Kraštiečių šventę. „2013 m. daug dėmesio skyrėme vaikams – rėmėme talentingiausio vaiko konkursą bei priešinių konkursą Pandėlio gimnazijoje, kalėdinę šventę K.Būgos gimnazijoje, taip pat Šv. Kalėdų proga, vietoje atviručių tiekėjams, padovanojome Antanašės, Dusetų ir Pandėlio bibliotekoms vaikiškų knygelių“ – vardija Vaclovas Cibulskis.

 

Mes, dusetiškiai, dėkojame ir džiaugiamės turėdami savo miestelyje tokią turtingą savo prekėmis parduotuvę, linkime sėkmingų darbų ir tikimės sulaukti dar daugelio naujovių ir gražių jubiliejų.

 

Marija VARENBERGIENĖ