Nušurmuliavo, nuvilnijo kalėdiniai renginiai

Kalėdinės dovanos jau išdalytos, artimieji pasveikinti, saldumynai suvalgyti, tačiau vis dar mintyse šmėsteli besibaigiančių metų švenčių nuotrupos. Įvairios – linksmos, džiugios…

Kiekvienais metais Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje prieš mokinių žiemos atostogas vyksta jau tradiciniu tapęs kalėdinis karnavalas. Vienuoliktokams, kalėdinio renginio organizatoriams, didžiulis atsakomybės ir susikaupimo išbandymas, o visiems kitiems galimybė pabūti drauge, atskleisti savo fantaziją, realizuoti idėjas, aktyviai ir kūrybiškai veikti.

Dar lapkričio mėnesį vienuoliktokai pasiūlė temą „Alisa stebuklų šalyje“. Kiekviena klasė, nuo penktokų iki dvyliktokų, turėjo paruošti pagal pasiūlytą animacinį filmą meninį pasirodymą su muzikiniu intarpu bei moralu.Taip pat jie kvietė dalyvauti kalėdinio „Angelo“ parodoje bei kuo išradingiau papuošti savo klasės erdvę. Gimnazijos langus karpiniais puošė patys vienuoliktokai. Ši naujovė pasitvirtino, nes ant langų nutūpė gražuoliai angelai. Visi langai papuošti vienodai, saikingai ir labai meniškai.

Netruko prabėgti įtemptas gruodis ir paskutinę dieną prieš žiemos atostogas visi rinkosi į Dusetų kultūros centrą. Meniškai papuošta scena ir susikaupę vienuoliktokų veidai irpačios įvairiausios kaukės nuteikė optimistiškai.

Renginį pradėjo vienuoliktokai, o netrukus į sceną įžengė įspūdinga suknele pasipuošusi šio vakaro vedėja Ieva Juozėnaitė. Iš eglės šakų ir girliandų žybsinti suknelė sužavėjo visus. Mergaitė Alisa ( Simona Biveinytė) liūdna, todėl ją reikia pralinksminti. Tad ir stengėsi visi vaidinti, dainuoti, šokti, linksminti ne tik Alisą, bet ir publiką, o vertinimo komsija turėjo išrinkti pačius geriausius pasirodymus iš 5-8 bei 9-12 klasių tarpo. Lengva ir paprasta nebuvo, nes visos klasės buvo pasiruošusios atsakingai ir rimtai.

Pirmieji pasirodė penktokai. Jie vaidino pasaką „Ledo šalis“. Darbo ir pastangų įdėta nemažai. Po jų į sceną buvo pakviesti šeštokėliai, kurie paruošė vaidinimą „Elfas lentynoje“. Čia buvo galima išvysti ir Zoro, ir agentą Džeimsą Bondą. Linksmas ir nuotaikingas pasirodymas sulaukė gausių aplodismentų. Septintokams teko „Kalėdų giesmė“. Senas niurzgalius ir pikčiurna Skrudžas nenori švęsti Kalėdų. Šventų Kalėdų dvasioms teko labai pasistengti, kad jam būtų linksma. Pralinksmino ne tik jį, bet ir žiūrovus. Aštuntokai visus sužavėjo puikiu pasirodymu pagal seną animacinį filmuką „Kalėdų senelis ir vasara“. Buvo visko: gyvai atliekamų linksmų dainų, šokių, spalvingų kaukių. Net žurnalistai su kameromis bei policija buvo apsupę Kalėdų senelį.

Po trumpos pertraukos renginį tęsė devintokai. Jie parengė vaidinimą „Smurfai. Kalėdų giesmė“. Kai į sceną įbėgo beveik 20 vienodai apsirengusių mėlynųjų žmogeliukų, publika buvo sužavėta. Pakili nuotaika, puiki vaidyba, žaismingas makiažas džiugino žiūrovus. „Šrekas. Kalėdų bumas“ – jausmingas ir labai šiltas dešimtokų vaidinimas. Įspūdį sustiprino intarpas pagal „Pink Floyd“ grupės muziką. O pabaigoje su klasės auklėtoju Rimantu Damaška sudainuotas visiems gerai žinomas kūrinys „Aleliuja“ sulaukė žiūrovų ir vertinimo komisijos palaikymo. Šveičiant mobiliųjų telefonų prožektoriams, dainavo visa salė. Abiturientai, gavę labai seną animacinį filmą „Kai užsidega eglutės“, žiūrovus nukėlė į praeito amžiaus vidurį, kai per Naujuosius Metus visus lankydavo Senis Šaltis, o vaikai šokdavo aplink eglutę. Jie labai meistriškai sujungė filmuotą medžiagą su pasirodymu scenoje. Abiturientai ir dainavo, ir šoko. Kiekviena klasė buvo vertinama už masiškumą, kūrybingumą, originalumą bei moralo pateikimą. Pirmos vietos atiteko aštuntokams ir abiturientams, o visi kiti pasirodymai buvo šaunūs ir labai smagūs. Linksmos dainos, puošnios kaukės, gražios dekoracijos sukūrė ypatingą kalėdinę nuotaiką. Viskas apgalvota ir organizatorių vienuoliktokų, todėl žiūrovai beveik tris valandas stebėjo puikų reginį.

Gimnazija dėkinga dosniems renginio rėmėjams, be kurių dovanų ši graži šventė nebūtų įvykusi. Renginio generalinis rėmėjas – UAB ,,Vasaknos“, o prie šventės prisidėjo UAB ,,Keljeras“, Zarasų rajono žemės ūkio bendrovė ,,Aptarnavimas“. UAB ,,Svaita“ net tik padovanojo gimnazijos bibliotekai taip reikalingų knygų, bet ir parėmė šį renginį. Pirmųjų vietų laimėtojai džiaugėsi Dusetų kepyklėlės tortais, o visos klasės gardžiavosi UAB „Utenos prekybos“ padovanotais mandarinais. Kaip ir kasmet, dosni buvo E. Banio IĮ ,,Bočiai“. Sulaukėme paramos ir iš LR Seimo nario Roko Žilinsko, Vilmos ir Vaido Kandaršovų, Vladimiro Kolesnikovo, Daivos ir Eriko Čypų, Vytauto Čypo, Daivos Juozėnienės, Vlados Piestinienės ir kitų. Nuoširdžiai dėkojame visiems, atsiliepusiems į kvietimą paremti kalėdinį renginį „Šventų Kalėdų belaukiant“. Džiaugiamės gražia draugyste su Dusetų kultūros centru ir jo šauniais darbuotojais Ramūnu Lisinsku, Olivijum Čypu, Margarita Simokaityte, kurie mums nuolat talkina organizuojant įvairius renginius.

Gražus renginys baigėsi. Beliko tik išsidalinti dovanas: už gražiausiai papuoštas erdves buvo apdovanoti penktokai ir dvyliktokai, už įspūdingus angelus – penktokai ir devintokai, o visi džiaugėsi vaisiais ir saldumynais. Ačiū vienuoliktokams ir jų auklėtojai Laimai Dijokienei taip atsakingai ir kruopščiai rengusiems šią šventę. Labai gražu, kad už pagalbą ruošiantis šiai šventei buvo padėkota ir mokytojams. Dabar visi lieka laukti Šimtadienio ir tikisi įdomios šventės.

Vanda Normantienė,

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuotraukos Alvydo Stausko

Šventės vedėja Ieva Juozėnaitė ir Alisa ( Simona Biveinytė)

Devintokų pasirodymas