Trijų karalių viešnagė Antalieptėje

Dėl šaltuko 2017 m. sausio 8 –ąją Šv. Mišios vyko ne Antalieptės bažnyčioje, o daugiafunkcinio centro salėje. Dėkojame Antalieptės seniūnui Arvidui Sauliui už supratingumą. Dideliam tikinčiųjų džiaugsmui mus aplankė Trys karaliai. Jie atėjo ne tuščiomis, o su dovanomis. Atsinešė smilkalų, miros ir aukso Po pamaldų ir sveikinimo žodžio kanauninkas Stanislovas Krumpliauskas susirinusiems.nuoširdžiai padėkojo ir pažėrė „auksinių pinigų lietų“. Mes turėjome smagumą juos surinkti. Koks džiaugsmas dar kartą išgyventi šventę!

Dalyvauk Metų knygos rinkimuose

2017 m. sausio 6-ąją Antalieptės biblioteką aplankė Trys karaliai. Išminčiai atnešė ne tik tradicines dovanas – mirą, smilkalus ir auksą, bet ir penkias naujas 2016 metų knygos rinkimuose dalyvaujančias knygas vaikams. Bibliotekoje laukusiems vaikams pristatyti: Jurgos Baltrukonytės „Filmukai“ (iliustravo Algis Kriščiūnas, Alma littera, 2016), Aido Jurašiaus „Akmenukų pasakos“ (iliustravo Jurga Šarmavičiūtė, Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, 2015), Nadios Kovaliovos „Meškis ir Žąsis“ (iliustravo autorė, Nieko rimto, 2015), Gendručio Morkūno apsakymai „Traškančios žvaigždės“ (iliustravo Marius Zavadskis, VšĮ Aštuntoji diena, 2015) ir Selemono Paltanavičiaus pasaka „Maži ežiuko sapnai“ (iliustravo Lina Eitmanytė-Valužienė, Nieko rimto, 2015). Vaikams įteiktuose skaitytojų pasuose kiekvienas iš jų perskaitęs šio penketuko knygą galės ją įvertinti širdele, o vasario 14-ąją, Šv. Valentino dieną, paskelbsime mylimiausią Antalieptės vaikų knygą – daugiausiai skaitytojų širdelių surinkusią pretendentę. Noriu paskatinti vaikus perskaityti visas penkias knygas, nes tokių skaitytojų laukia džiugi išvyka į Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką.

Kviečiu ir suaugusius skaitytojus aktyviai įsijungti į Metų knygos rinkimus. 2016 metais yra paskelbti poezijos ir knygų suaugusiems penketukai. Daugiau informacijos galite sužinoti savo bibliotekose. Šios akcijos tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą, o jos idėja – pristatyti geriausius praeitais metais išleistus literatūros kūrinius lietuvių trijose – poezijos, vaikų ir suaugusiųjų – knygų kategorijose.

Už labiausiai patikusią knygą galite balsuoti interneto svetainėse http://metuknygosrinkimai.skaitymometai.lt ir www.lrt.lt; elektroniniu paštu metuknyga@lrt.lt arba paštu adresu: „Metų knygos rinkimams“, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, 413 kab., LT-01504 Vilnius. Daugiausia skaitytojų balsų surinkę knygų autoriai tradiciškai bus apdovanoti Vilniaus knygų mugėje 2017 m. vasario mėnesį.

Olga Raugienė,
Antalieptės bibliotekos bibliotekininkė