Skambantis vakaras prie Sartų

Dusetiškiai, jų svečiai Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos vakarą skubėjo prie Sartų pakrantės, kur 21 val. su viso pasaulio lietuviais giedojo Tautišką giesmę. Dargana temdė dangų, bet ne šventėje dalyvavusių žmonių nuotaiką – pakrantė pasipuošė spalvingais skėčiais, o žmonių veidai šypsenomis.

Giesmė buvo giedama ant tilto, vėliau dalyviai būriavosi pakrantėje, bendravo, dainavo pamėgtas patriotines dainas. Žmones pasveikino Zarasų r. savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas: „Laikau šią šventę istorine prasme svarbiausia Lietuvai, kaip savarankiškos valstybės atskaitos tašką, nuo kurio prasidėjo visos kitos reikšmingiausios mūsų valstybės šventės. Daug pralieta kraujo, daug padaryta žygių vardan jos, ir šiandien galime didžiuotis tuo, kad esam Nepriklausoma Lietuva.“   

Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalkos pirmininkė Aldona Žiliukienė savo sveikinime pasidžiaugė, kad gyvenam gražioj, laisvoj Lietuvoj ir turim stengtis patys kuo daugiau prisidėti gerais darbais prie jos klestėjimo.

Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas atkreipė dėmesį į tai, kad daug lietuvių giedoti Tautiškos giesmės  šį vakarą rinkosi prie upių, ežerų, dusetiškiai – prie savo gražaus Sartų ežero, taigi vanduo visus sujungė ir suteikė dar vieną naują prasmę Valstybės dienos renginiams.

 Sujungė, apvienijo žmones ir lietus, dosniai laistantis žemę. Bičių gaudimas žydinčiose liepose priminė, kokia stipri ir darbšti yra mūsų tauta, kuri nepaisant visų jai tekusių ir tenkančių sunkumų – vis dar garsiai ir džiugiai dainuoja!

Vilija Visockienė