Suomių rokas Dusetose

Suomiu vokalisto koncertasSpalio 30 d. Dusetose viešėjo svečiai iš Suomijos Vaasa miesto. Viešnagės organizatorius Beng Silen Lietuvą aplanko jau 45-ą kartą. Jo misijų tikslas – teikti labdarą, pagalbą Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungai, bendruomenėms, ligoninėms, mokykloms bei kitoms organizacijoms. Savanoriai labdarą renka Suomijoje, vėliau ieškoma rėmėjų, kurių dėka ją būtų galima atvežti į Lietuvą. Čia ji ne tik dalinama, bet ir lankomasi skurdžiai gyvenančiose šeimose, aiškinamasi, kuo  galima būtų joms padėti. Šį kartą garbus svečias atvyko ne tik su gausia labdara. Jo vyriausias anūkas Andre Linman rajono gyventojams dovanojo keletą koncertų. Vieno iš jų klausėmės Dusetų kultūros namuose.

A. Linman yra vienas iš populiariausios Suomijos sunkiojo metalo ir roko grupės „Sturm und Drang“ įkūrėjų, gitaristas ir vokalistas. Kolektyvas susikūrė 2004 m., kai Andre buvo dar tik 12 metų! Pelniusi ne vieną garbingą apdovanojimą, grupė sėkmingai kuria muziką, leidžia albumus, tarp kurių jau yra platininis ir auksinis. Andre – savamokslis.  Muziką kuria pats, o dainų tekstus padeda rašyti tėvas, taip pat muzikantas Patrick Linman.

Dainininko įtaigumas, nuoširdus bendravimas su publika, geras vokalas ir puikus gitaros įvaldymas sužavėjo ne tik  jaunus, bet ir vyresnius klausytojus, kuriems ši muzika yra gan tolima. Po koncerto Dusetų seniūno pavaduotojas R.Parakevičius, Dusetų galerijos ir kultūros namų direktorius  A.Stauskas su pačiais nuoširdžiausiais palinkėjimais įteikė svečiams atminimo dovanas.

       Vilija Visockienė