Turėkit svajonę ir tikslą

Greta su auklėtojaProjektas „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ –  tai žinių viktorina, kurios dėka vis daugiau vaikų iškeičia kompiuterinius žaidimus į knygas, mokslinius leidinius. Šis projektas ne vienam vaikui sužadino norą daugiau skaityti, domėtis mokslo naujovėmis. Žinios, loginis mąstymas suteikia galimybę būti žmogumi, su kuriuo visuomet įdomu bendrauti, iš kurio galima daug išmokti ir sulaukti protingo patarimo.  Panašiai mano ir mūsų gimnazijos šeštokė Greta Stankevičiūtė, kuri rugsėjo 13 dieną dalyvavo laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ filmavime. Kaip ji pateko į laidą, kaip sekėsi ir kokia jos mokymosi paslaptis, kalbinu Gretą.

Kaip patekai į šį projektą?

Tai buvo mano svajonė nuo pradinių klasių. Domėjau, kaip galima užsiregistruoti į šį žaidimą ir radusi internete anketą labai apsidžiaugiau. Iš pradžių užpildžiau anketą ir atlikau testą. Paskui sulaukiau skambučio iš TV. Buvo dar vienas testas. Atsakyti į klausimus turėjau iš karto. Šis skambutis užtiko mane labai nepasiruošusią (Gariūnų turguje) ir vilčių patekti į kitą etapą jau mažai buvo likę. O po dviejų savaičių, ruošiant namų darbus, man paskambino moteris, kuri pranešė, kad patekau į laidos filmavimą.

Papasakok savo įspūdžius. Kaip sekėsi? Ar sunku buvo? Kas labiausiai įsiminė?

Įspūdžių buvo visokių. Visų pirma labai išgyvenau, jaudinausi, bet kartu ir labai džiaugiausi. Apsilankymas televizijoje buvo ne naujiena, bet filmavimasis laidoje sukėlė daug emocijų. Manau, kad pirmą kartą dalyvaujant laidos filmavime man sekėsi visai neblogai, nepaisant to, kad pirmame etape galvojau kaip nenualpti. Klausimai tikrai nebuvo lengvi, bet stengiausi. Labiausiai įsiminė, kaip vyksta filmavimas. Mes per televiziją pamatome tik pusę to, kas ten vyksta iš tiesų. Plojimais, šūksniais ir plakatais mane palaikė klasės draugų sirgalių komanda ir mano auklėtoja Daiva Mackelaitė.

Kaip ruošeisi?

Specialaus ruošimosi neturėjau. Į šį žaidimą be gero pažymių vidurkio nepateksi. Tai galima sakyti, kad ruošiausi visus penkerius metus, mokydamasi per pamokas.

Praeitus metus pabaigei dešimtukais. Ar sunku puikiai mokytis?

Kiekvienas dalykas reikalauja daug pastangų bei ryžto. Gerai, kad visi dalykai, kurių mokausi, man labai įdomūs, todėl nelabai sunku mokytis. Esu pakankamai užsispyrusi ir dažniausiai pati save priverčiu daryti to, ko kartais nelabai norisi.

Ko palinkėtum moksleiviams, kurie dar mėgins dalyvauti  viktorinoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“?

Linkiu visiems turėti svajonę ir tikslą, kurio galėtumėte siekti. Niekada nenustokit svajoti. Nereikia galvoti, kad yra sunku, ar kad suklysi. Visi supranta, kad ten yra jaudulio, kad kartais nuo rankos sudrebėjimo priklauso neteisingas tavo pasirinkimas. Tai žaidimas, kurį reikia žaisti, kad išbandytum save. Tad būkit drąsūs ir optimistiški!

Ačiū Gretai už šaunius atsakymus. Linkiu ir toliau neprarasti ryžto ir gerai mokytis. O visiems mokiniams – sėkmės naujais mokslo metais!

Greta su auklėtoja Palaikymo grupe

Ernesta ARMINAITĖ, IV ga kl.

Nuotr. Ramutės Stankevičienės

Nuotraukoje Greta ir jos palaikymo komanda.

Greta su klasės auklėtoja Daiva Mackelaite.