Ir gražus gi mūsų kraštas…

DSC_0604Trakų krašto vietos veiklos grupė su partneriais Zarasų savivaldybės ir trijomis Latvijos vietos veiklos grupėmis pradėjo įgyvendinti tarptautinį projektą „Vietos produktų ir paslaugų plėtra, panaudojant inovacinius rinkodaros metodus, kaimo turizme“ .

Įgyvendinant projektą buvo numatytos šios veiklos: projekte dalyvausiančių smulkiųjų verslininkų, bendruomenių, amatininkų atranka, organizuojami mokymai apie inovatyvius rinkodaros metodus, tarptautiniai renginiai Lietuvos ir Latvijos teritorijoje, (mugės, mobilios konferencijos).

Ir toks vizitas dvi dienas įvyko ir Zarasų rajone .

Projekto veiklose dalyvavo Lietuvos Respublikos Zarasų r. savivaldybės VVG, Trakų savivaldybės VVG bei Latvijos Respublikos Kraslavos, Daugpilio  ir Preilos VVG atstovai.

Po projekto pristatymo Zarasų savivaldybės salėje buvo suorganizuotos išvykos. Pirmą dieną buvo vykstama į Dmitriškes, Šlyninkos malūną, į Degučius, Salaką.

Antroje dienoje svečiai lankėsi Dusetų krašte. Pradžioje visa grupė apžiūrėjo skulptūrų parką, aplankė Sartų ežero pakrantę, kuri yra sutvarkyta Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės dėka, teikiant projektų paraiškas. Su parengtais ir būsimais projektais supažindino projektų iniciatorius ir vadovas Vytautas Čypas. Taip pat dalyviai apsilankė Dusetų kultūros centre Dailės galerijoje, kur apžvelgė  tarptautinio  tapybos plenero darbus „ Zarasai ežerų kraštas“. Parodą pristatė Dusetų kultūros centro Dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas. Taip pat direktorius supažindino dalyvius su kultūros centro pastatu. Dalyviai buvo sužavėti, kad Dusetų miestelis turi tokį didingą kultūros centrą. Dalyviai buvo supažindinti ir su Sartų regioninio parko ekspozicija, kurią pristatė parko specialistas R. Strižka. Išvykoje Vasaknų dvare buvo pristatyta Vasaknų dvaro ir alaus daryklos veiklos raida ir perspektyvos. Produkcijos degustacija. Svečius lydėjo Vasaknų dvaro renginių organizatorė V. Vanagienė. Apsilankyta ir  Kaimo turizmo sodyboje “Pasartėlė” kur pristatyti dailiųjų amatų bendradarbiavimo pavyzdžiai, edukacinė programa. Edukacinę veiklą organizavo Aušra Talačkienė, Eglė Vaitkevičienė ,o Zarasų meno mokyklos edukacinę programą

Dėstytoja Petrutė Sekonienė. Šioje sodyboje vyko žuvienės degustacija .

Dusetų miestelyje Eriko Čypo amatų mokymo centre buvo pristatyta edukacinė programa  „ Medžio drožybos menas“ ir E. ir D. Čypų šeimos darbų kūriniai. Edukacinės veiklos metu dalyvius šeimininkas Erikas Čypas mokė drožybos meno . Visi dalyviai gavo po medžio lentelę ir jose bandė išdrožti įvairiausius savo kūrinius. Užsiėmimas visiems labai patiko. Kiekvienas dalyvis savo darbelį galėjo pasiimti dovanų sau.

Projekto veiklos buvo užbaigtos Antalieptės miestelyje, apsilankius daugiafunkciniame bendruomenės centre ,pristačius teminį Antalieptės Lieptų kaimą, bendruomenės projektų pavyzdžius. Visi dalyviai galėjo įsigyti mūsų krašto suvenyrų.

V. Čypas

Nuotr. A. Veikšros