Mes tai padarėme!

Visi kartu kuriame gerus dalykus, kurie padeda gražinti ir gerinti pasaulį. Bendravimas ir bendradarbiavimas atveria visus kelius, tai tiltas nuostabaus tikslo link.

Apžvelkime per metus Zarasų atviro jaunimo centro nuveiktus darbus. Nepaisant siaučiančio COVID-19, mums pavyko suburti didelę jaunimo bendruomenę – turime sukūrę ne vieną erdvę jauniems žmonėms, gražias ir jaukias patalpas, kur jaunimas jaučiasi kaip namie.

Pas mus rasite  įvairių lavinamųjų stalo ir kompiuterinių žaidimų, čia galima sudalyvauti varžybose arba tiesiog susitikti ir bendrauti su bendraamžiais. Muzikos kambaryje galima išreikšti muzikinius gebėjimus ar išmokti groti norimu instrumentu. Taip pat turime kelis biliardo stalus – žaidžiant puikiai praleidžiamas laikas ir tobulinami žaidimų įgūdžius. Videožaidimų patalpoje turime xbox ir playstation konsoles su daug žaidimų.

Per metus dalyvavome daugelyje Jaunimo reikalų departamento  konkursų, ne vieną iš jų laimėjome. Įgyvendiname projektą „Zarasų jaunimo centro veiklos kokybės gerinimas dėl jaunimo užimtumo didinimo“. Teikiame ir laimėjome bendradarbiavimo projektus su Zarasų rajono jaunimo visuomenių organizacijų sąjunga ,,Apskritas stalas“. Zarasų atvirame jaunimo centre vyko daug iniciatyvų, susijusių su jaunimo socialinių įgūdžių stiprinimu, bendravome ir bendradarbiavimo su įvairiomis institucijomis, žinybomis, Vaiko teisių apsaugos tarnyba, policija, jaunimo organizacijomis, asociacijomis…

Zarasų atvirame jaunimo centre mokomės vieni iš kitų, taip pat turėjome daug įvairių mokymų ir seminarų (psichotropinių medžiagų žala organizmui, komunikacija ir bendradarbiavimas, paauglystė ir lytiškumas bei kitomis aktualiomis temomis). Pateikėme nemažai iniciatyvų: Pyragų diena, Kovo 11-osios minėjimas ir kt. Visa tai suspėjome įgyvendinti po pirmojo karantino iki antrosios COVID-19 bangos.

Atvirame jaunimo centre galima nuveikti daug įdomių ir naudingų dalykų. Labai laukiame, kada vėl galėsime visus pakviesti į Zarasų atviro jaunimo centro erdves. Ne tik miesto, bet ir viso rajono jaunimą. Kitiems metams numatėme daug iniciatyvų, kurios vyks ne tik Zarasų mieste, bet ir seniūnijose, įvairioms institucijoms pateikėme net penkis projektus. Skatinsime mobilų darbą su jaunimu, savanorystę, jei pavyks – pradėsime plėtoti jaunimo erdvę Salake, suteiksime daugiau galimybių jauniems žmonėms atvykti į Zarasų atvirą jaunimo centrą iš atokesnių seniūnijų.

Ačiū Jaunimo reikalų departamentui prie SADM, Zarasų rajono savivaldybės administracijai, Zarasų kultūros centrui, visiems, kurie prisideda, padeda ir  kuriems rūpi, kuo jaunimas gyvena ir ką jis veikia.

Miglė VALKAUSKIENĖ,

Zarasų atviro jaunimo centro darbuotoja

Nuotraukos iš Zarasų atviro jaunimo centro albumo.