Naujienos iš Antalieptės seniūnijos

2017 m. liepos 6-ąją minėdami Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną prisijungėme prie visų pasaulio lietuvių ir prie Antalieptės daugiafunkcinio centro bei Antalieptės seniūno Arvido Sauliaus iniciatyva ant Verslavos piliakalnio sugiedojome ,,Tautišką giesmę“.

Iki Verslavos piliakalnio eiseną pėsčiomis organizavo kultūros darbuotoja Loreta Alauninė. Prie Antalieptės jaunimo grupės eisenos  prisijungė „Inovatorių slėnio“ svečiai,  poilsiautojai, o svečiai  iš kitų vietovių atvyko tiesiai prie piliakalnio. Ant Verslavos piliakalnio susirinko daugiau kaio 70  žmonių ne tik iš Antalieptės, bet ir iš Vilniaus, Panevėžio, Kybartų, Zarasų, Trakų rajono, Senadvario kaimo, Ukrainos ir kitur, todėl  ne tik ,,Tautiška giesmė“, bet liaudies dainos ir Antalieptės himnas darniai suskambo ant šio piliakalnio.
Prie miestelio daugiafunkcinio centro giedojo nedidelis 16 žmonių būrelis ir Antalieptės bibliotekoje laukėme sugrįžtančių nuo piliakalnio ir kartu vaišinomės arbata.  Kalbos netrūko: pasidalinome ne tik įspūdžiais, mat, iki Verslavos ir atgal net 6 km keliauta pėsčiomis, bet ir pasidžiaugėme gražėjančia Antaliepte bei pradėjome ruoštis artėjančiam kaimo festivaliui „Basomis 2017“ ir  Porciunkulės atlaidams. Šventė vyks rugpjūčio 5-6 dienomis.

Artėjančiame kaimo festivalyje bibliotekos darbuotojos bei skaitytojai neliks tik jos programos žiūrovais, bet taps aktyviais dalyviais. Tikiu, kad sumanyta rašytojos Astridos Lindgren 110-osioms gimimo metinėms skirta „Uogienės šventė“ bus smagus reginys visiems šventės žiūrovams. Tad ruoškitės susitikimui su garsiuoju Karlsonu, vienu iš rašytojos sukurtu personažu, kuris jau nestygsta vietoje ir skaičiuoja dienas iki garsiojo festivalio Antalieptėje pradžios. Tik nepamirškite, kad eiti į susitikimą su juo be uogienės – netikęs sprendimas!

 

Dusetų dailės galerijos – Kultūros centro dovana Antalieptės žmonėms – tai   muzikinės grupės „Drovuoliai“ koncertas. O Antalieptės kaimo bendruomenė pakvietė muzikinę grupę „Balius“, tačiau bendruomenei nepakanka lėšų. Kreipiamės į geros valios žmones ir prašome  finansinės paramos. Visi šventės rėmėjai bus pakviesti į Padėkos vakarienę, todėl tokie manai suteiks ne tik bendrystės džiaugsmo, bet ir bus abipusiai naudingi. Kreiptis galite į Antalieptės seniūniją, biblioteką arba tiesiogiai susisiekti su bendruomenės pirmininke Austėja Raugaite (tel. Nr. 8 622 84367)

.

Olga Raugienė

Antalieptės seniūnaitė