„Uogienės puota“ Antalieptės kaimo festivalyje „Basomis“

Rugpjūčio 5-ąją bibliotekos programa vyko pagal skelbtą programą: lobių paieškose su Pepe Ilgakojine dalyvavo daugiau kaip 20 įvairaus amžiaus vaikų. Šie greitai įsitraukė į nuotykį, o iš paskos ėjusiems  tėveliams teliko…pavargti. Tačiau sugrįžę į buvusią mokyklą jie galėjo pailsėti patogiuose sėdmaišiuose, nes vaikai toliau tęsė pramogas su Antalieptėje apsilankiusiu garsiuoju Karlsonu, kuris turėjo savo „stogą“, daug žaislų, knygų ir uogienių. Svečias rodė įvairius triukus, žaismingai kalbino vaikus – buvo tiesiog nepakartojamas ir net suaugusieji negalėjo nuo jo atitraukti akių bei atidžiai klausėsi. Laumė iš „Lieptų kaimo“ kvietė į „proto pramogas“, kuriose reikėjo atidumo, išradingumo, net pastabumo, mat, vienas knygų kryžiažodis buvo „paslėptas“ liepų alėjoje ir praeiviai stebėjosi kaip išradingai kviečiama skaityti. Pastarojoje pramogoje dalyvavo ir vaikai, ir suaugusieji, po vieną individualiai arba visu būriu ir ieškojo kryžiažodžiui tinkančių atsakymų.

 

Nesitikėjome, kad uogienių degustacija taip šauniai pavyks ir iš dvylikos pasiūlytų jos variantų sunkiai seksis atpažinti, rodos, gerai žinomus skonius. Gal todėl, kad uogienės močiučių išvirtos, natūralios (be jokių E ir ne iš parduotuvės). Originaliausia uogiene buvo pripažinta išvirta iš slyvukų, česnako ir saulėgrąžų, kuriai esant tokiai įspėjo tik viena ponia ir tik todėl, kad buvo šios uogienės autorė.

 

Pasivaišinę uogienėmis, vaikai pradėjo šėlti, šokti, vyko tikras „balionų mūšis“ su tvirtovėmis iš sėdmaišių.

 

Labai pasisekė panelei Gabijai Steponavičiūtei, kuri šauniai pravedė edukacinį spalvoto smėlio magijos užsiėmimą. Pramoga užbūrė ir senolius, ir mamytes, ir vaikus. Norintiems sukurti savo magiškąjį kūrinį, teko laukti eilėje, nes šis menas reikalauja didelio kruopštumo bei laiko.

 

Vykusiose linksmybėse  apdovanojome mūsų foto sesijos ,,Su mėgiamiausia knyga“ dalyvius ir jos nugalėtoją Dominyką Kublicką. Dėkojame rėmėjams – bibliotekos skaitytojams: Rimai Šapolienei ir jos sūnui Justinui, Valerijai Venclovienei už finansinę paramą – dovanų čekius gavo visi foto sesijos  dalyviai. Taip pat dėkojame  Purvynės ir Naršėnų kaimų bendruomenės vadovui Dariui Steponavičiui už tarpininkavimą ir gautas dovanas iš VĮ „Utenos regiono kelių“ direkcijos.

 

Na, o visų sumanymų Antalieptės bibliotekai nepavyktų įgyvendinti be Sigitos Gudonienės iš Dusetų, Audrutės Saulienės, Loretos Alaunienės, Eglės Steponavičienės, Rimtauto Raugo, Mary Gerashchenko iš Ukrainos ir savanorių.

 

Ačiū visiems – ir dalyviams, ir žiūrovams, ir palaikiusiems!

 

Olga Raugienė,

Antalieptės padalinio bibliotekininkė