Dusetiškiai vis nepasiduoda

IMG_6771Zaraso ežero saloje praėjusį savaitgalį būriavosi automobilių treko gerbėjai. Čia vyko „Aukštaitijos taurė 2015“ varžybos, kurias surengė Zarasų automobilių sporto klubas „Akseleratorius“.

Gausiai susirinkę dalyviai, kurių buvo net šešiasdešimt, buvo suskirstyti į devynias klases, pagal vairuojamą techniką. Treku skriejančius buvo galima išvysti ir senus, jau istorija tampančius „Lada“ automobilius, ir profesionalioms kroso ar ralio kroso varžyboms ruoštus kovinius bolidus. Varžybas aplankė ir nemažai garsių pavardžių, tokių kaip Ernestas Staponkus, Arvydas Galinis ar Algimantas Glikas.

Varžybose taip pat dalyvavo ir kaip visada nuostabiai pasirodė mūsų Dusetų miestelio jaunasis lenktyninkas – Remigijus Vaitasius. Ir nors prizinių vietų jis neužėmė, bet tikrai buvo į ką pažiūrėti. Ne pirmus metus čia dalyvaujantis Remigijus sako, kad renginys tikrai buvo labai geras, tik savo pasirodymą jis vertina prastai. Kadangi šiuo metu jo lenktyninis “bolidas” yra remontuojamas – pasiruošimas vyko sunkiai – teko ieškotis naujos technikos. Likus tik dviem savaitėms iki varžybų, buvo įsigytas automobilis, kurį dar reikėjo ir paruošti. Pritrūkus laiko teko važiuoti be jokių treniruočių, technika irgi “pavedė”, varžybų metu automobilis užsidegė. To pasekoje nepavyko pasiekti geriausių rezultatų ir patekti tarp prizininkų. Tačiau lenktyninkas ties tuo nežada sustoti. Jis planuoja didįjį pasirodymą, vasara kas metais vykstančiame “300 ežerų” ralyje, kur susirenka stipriausi šalies ir užsienio lenktyninkai. Todėl Remigijus labai tikisi žmonių palaikymo ir bet kokio rėmimo. Taip pat jis labai atsiprašo savo miestelio gyventojų, kad kartais “pagazuodamas” drumsčia jų ramybę, bet juk visa tai tam, kad pasiektų kuo geresnių rezultatų ir galėtų garsinti Dusetų miestelio vardą.

 Rūta Gedvilaitė