DUSETOSE CIVILINĖS SAUGOS DIENA

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos moksleiviai dalyvavo civilinės saugos dienos renginiuose. Šią dieną organizavo Zarasų rajono savivaldybės administracija kartu su civilinės saugos pajėgomis. Šio renginio dalyviams buvo skaitomos paskaitos, suorganizuoti pokalbiai apie tai, kaip apsaugoti save, savo turtą. Institucijos, kurios dalyvauja ekstremaliųjų  situacijų likvidavimo darbuose, turėjo galimybę supažindinti su savo tarnyba ir veikla.

Į renginį atvyko Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos poskyrio vyriausiasis inspektorius Audrius Bolisas. Inspektorius Arūnas Daunoravičius. Renginio dalyviai buvo supažindinti su ekstremaliais įvykiais ir situacijomis, kuriuos likviduoja ugniagesiai gelbėtojai. Moksleiviams buvo pademonstruota keletas video filmų, kuriuose pateikta medžiaga apie elgseną ekstremalių situacijų atvejais. Tarnybos skyrininkas Arvydas Vilčinskas  demonstravo ugniagesio aprangą.

 

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rosita Gurskaja  supažindino renginio dalyvius  apie policijos vaidmenį likviduojant ekstremalius įvykius. Viešnia moksleiviams papasakojo apie konkrečius Zarasų rajono ekstremalius įvykius, kuriuos likviduojant  jai teko dalyvauti. Policijos pareigūnė pademonstravo video filmus, kurie skiepija saugios elgsenos principus neįprastų situacijų atvejais.

 

Dalyviai šiltai sutiko Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos vyresnįjį specialistą Arvydą Šapalą. Jis  papasakojo vaikams, kokie tyko pavojai poilsiaujat prie vandens. Buvo demonstruojama video medžiaga.

Po to patys vaikai dalyvavo civilinės saugos renginyje. Buvo surengtos funkcinės pratybos,  paskelbtas signalas evakuotis ir vaikai tvarkingai paliko mokyklą ir susirinko mokyklos stadione.

Po evakavimo pratybų vyko prevencinė akcija  „Būk saugus prie vandens“. Šios akcijos metu  buvo mokama, kaip gelbėti skenduolį. Gelbėjimo paslapčių vaikus mokė Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos  naras Vitalius Sinica. Vitalius yra geriausias Lietuvos naras. Vaikai renginio metu pateikė narui daug klausimų, gyvai domėjosi naro darbu.

Renginyje dalyvavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos skyriaus vedėjas Virgilijus Smailys, vyresnioji specialistė Asta Černiauskienė, Zarasų priešgaisrinės saugos tarnybos viršininkas Aloyzas Varžgalys.

Renginio priemonės buvo aptartos, nuodugniai išnagrinėtas evakavimo pratybų organizavimas,  moksleivių evakavimo tobulinimas.

 

Nuotraukose: Civilinės saugos dienos akimirkos Dusetose.