GARBINGO SVEČIO VIZITAS DUSETOSE

  Rugpjūčio 2 dieną su oficialiu vizitu Zarasų rajone lankėsi Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvai Amir Maimon, drauge su asistente Ana Maizel.

Paskutinė jo kelionės stotelė buvo Dusetos .Čia, lydimas Zarasų rajono mero Nikolajaus Gusevo ir vicemero Arnoldo Abramavičiaus, ambasadorius aplankė Dusetų žydų ( štetlo) atminimo paminklą, pastatytą 2016 metais, nugriautos Dusetų sinagogos vietoje.

Ambasadorius aplankė Sartų regioninio, parko lankytojų centro ekspoziciją, kur apžiūrėjo įrengtus informacinius terminalus, filmų peržiūrų įrangą, interaktyvius stendus, žavėjosi penktu pagal dydį Lietuvoje Sartų ežeru, turinčiu net 8 atšakas.

Dusetų kultūros centre dailės galerijoje svečiai apžiūrėjo tuo metu veikusią Dusetų krašto dailininkų ir fotografų kūrybos parodą. Ypatingą dėmesį ambasadorius atkreipė į dusetiškės fotomenininkės, daugelio tarptautinių fotografijos meno konkursų – parodų laureatės (šiais metais 24 apdovanojimai) Normantės Ribokaitės meniškus darbus   Ambasadorius Amir Maimon, apžiūrėjęs Kultūros centro patalpas, įvertinęs koncertų salės galimybes, pažadėjo tarpininkauti, kad Dusetos užmegztų kultūrinį bendradarbiavimą su žydų meno kolektyvais.

Svarbiausia – Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvai Amir Maimon įteikė garbingus ir unikalius apdovanojimus Dusetų kultūros centro dailės galerijos direktoriui Alvydui Stauskui ir dusetiškei močiutei, šių eilučių autorei, Marijai Varenbergienei –  už Dusetų žydų atminimo puoselėjimą.

Šis apdovanojimas ypatingas. Tai – aplankas su Izraelio ir Lietuvos vaizdais, įkomponuotu sidabro medaliu ir prasmingu tekstu: „Minėdami 25 – ąsias diplomatinių santykių metines, didžiuojamės pristatydami šį proginį medalį. Izraelio ir Lietuvos prezidentai bendrame pareiškime pažymėjo, kad dvi tautos, „alyvmedis ir ąžuolas“, auga kaip viena. Medžiai medalyje simbolizuoja šalių partnerystės grožį ir stiprybę. Kitoje medalio pusėje kartu pavaizduoti mūsų valstybių nacionaliniai paukščiai – baltasis gandras ir kukutis – tvirtoje Vilniaus vilko ir Jeruzalės liūto draugijoje.“

Esu dėkinga gerbiamam Izraelio valstybės ambasadoriui Lietuvoje Amir Maimon už šį brangų ir vienintelį tokį garbingą apdovanojimą per ilgą mano gyvenimo kelią.

Taip pat nuoširdžiai dėkoju mielai ambasadoriaus asistentei Anai Maizel, padėjusiai turiningai bendrauti su gerbiamu aukštu svečiu. Sužinojau, kad Anai Maizel Dusetos yra artimos ne tik šalia tyvuliuojančiu gražuoliu Sartų ežeru, nuoširdžiais žmonėmis, bet ir skausmingais įvykiais, liečiančiais jos giminės gyvenimo mūsų krašte praeitį.

Lauksime naujų susitikimų.

                                                                       Marija  VARENBERGIENĖ