Kaip Kalėdas šventė mažieji dusetiškiai

Gruodžio 26 d. Dusetų vaikučius aplankė pats tikriausias Kalėdų Senelis su savo padėjėja Snieguole. Į susitikimą su jais atėję vaikai stebėjosi Kalėdų Senelio šiuolaikiškumu – neseniai išmokęs naudotis išmaniuoju telefonu, jis visur ir su visais darėsi asmenukes. Matyt, ir rogėse su elniais, nes atvažiavo visiškai išsiblaškęs, pamiršęs ir kaip šventė vadinasi, ir kur dovanų maišą padėjo. Tad vaikams kartu su Snieguole teko Kalėdų Seneliui išaiškinti, kad jie švenčia ne Pelėdas, o Kalėdas. Ir maišą su dovanėlėmis teko patiems surasti, bet tai buvo nesunku, nes labai gudrūs vaikai susirinko!


Išmaniosios technologijos kol kas nesugeba nustelbti vaikų noro šėlti draugų būryje. Tad visi kartu su savo svečiais jie žaidė judriuosius žaidimus – „dieną-naktį“ ir virvės traukimą, minė mįsles, sekė pasakas ir net rašė nykštukams laišką. Tiksliau –  jį nupiešė ant milžiniško popieriaus lapo! Labiausiai vaikai prašė nykštukų, kad šie atsiųstų sniego, nes kokia žiema be sniego tvirtovių, besmegenių ir čiuožinėjimo ant ledo.

Prisišėlioję ir ganėtinai pavargę, vaikai Kalėdų Seneliui deklamavo eilėraštukus, džiaugėsi už tai gautomis dovanėlėmis, o šventės pabaigoje visi draugiškai nusifotografavo kartu su Kalėdų Seneliu ir Snieguole – ilgai atminčiai! Snieguolė vaikams ir jų tėveliams dovanojo spalvotą saldainių lietų – kad juos kremtant, būtų lengviau sulaukti nykštukams išsiųstų norų išpildymo. Sako, purūs sniego debesys jau keliauja link mūsų šalies…

Vilija Visockienė

Nuotr. autorės

Rėmėjai: UAB „Svaita“, UAB „Vigotema“, UAB „Utenos prekyba“

Organizatorius Kultūros centras Dusetų dailės galerija