„Metų ūkio – 2015“ apdovanojimas Dusetų darbštuoliams

Daliaus ir Majos Barzdų ūkis Zarasuose vykusioje derliaus ir amatų šventėje gavo garbingą „Metų ūkio – 2015“nominaciją. Ta proga pakalbinome Dalių Barzdą.Dalius ir Maja Barzdos

Pristatykite save, savo šeimą.

Mūsų šeima susideda iš keturių asmenų. Baigiau aukštąjį mokslą Kaune, Lietuvos kūno kultūros akademiją ir dirbu pagal specialybę stalo teniso treneriu. Žmona Maja baigusi konditerijos mokslus, savo sugebėjimus pritaiko šventinėms progoms. Sūnus Karolis baigė Lietuvos sporto universitetą ir įgijęs atletinio ir kūno rengybos trenerio specialybę, kol kas tik padeda mums. Dukra Kornelija mokosi Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijoje, penktoje klasėje.

Kaip kilo mintis pradėti daržininkystės verslą, kiek metų juo užsiimate? Papasakokite smulkiau apie jį.

Turėjome mažą šiltnamiuką, iš jo ir gimė vis didesni ir didesni. Kartu su šiltnamiais esame apie 17 metų. Gėlių asortimentas gana platus, daugiausiai vasarinės ir rudeninės gėlės, skirtos kapinėms, sodyboms ir visiems tiems, kas nori pasipuošti ne tik balkoną, bet ir pasistatyti kokią gėlę ant palangės. Kituose šiltnamiuose auga agurkai, pomidorai, ankstyvieji kopūstai. Pradėjome auginti ir bulves.

Su kokiais susiduriate sunkumais, kaip sekasi realizuoti produkciją?

Nepalankus oras, rankų trūkumas. Su realizacija viskas būtų gerai, jei ne daržovių perpardavinėtojai. Jie numuša kainas turguose, parduoda nekokybišką prekę ir dar teigia, kad užaugina patys. Tačiau kas žino – ateina pirkti pas mus. Jei agurkų neparduodame, mes juos paruošiame ir užraugiame žiemai.

Ar žadate verslą plėsti? Ar yra kokių sumanymų, kurie gal būtų šiek tiek rizikingi, tačiau įdomūs jums patiems, kaip galimybė išbandyti kažką naujo?

Plėstis gal nebesiplėsime, tačiau skirsime dėmesį senų šiltnamių renovacijoms. Perspektyvą teikiame rauginimo cechui.

Kaip atrodo jūsų darbo diena? Tikriausiai darbo valandų neskaičiuojate ir sezonas jūsų ūkyje trunka ištisus metus…

Rytas prasideda įvairiai, priklauso nuo sezono. Žiemą mes ilsimės prieš pavasario darbus, kuomet tenka keltis apie penktą valandą ryto, o darbą baigiame vėlai vakare.

Kaip prisideda šeimos nariai, ar vaikai planuoja tęsti jūsų darbus?

Vaikai prisideda daug – padeda realizuoti produkciją, sūnus talkina prie šiltnamių remonto, laistymo.

Jeigu reiktų pradėti viską iš naujo, ar darytumėt tą patį, o gal realizuotumėt save kokioje kitoje srityje?

Tikriausiai viską darytumėme taip pat, nes jaučiamės reikalingi žmonėms, kurie vertina mūsų produkciją. Ir tuo pačiu įpareigoja ją auginti toliau.

Vilija Mikelionytė