Rygos fotografai – Dusetų dailės galerijoje

Su rudeniu grįžta ir naujas parodų sezonas Dusetų dailės galerijoje. Jį pradeda Latvijos fotografų klubo „Ryga“ nariai, atvežę ir rugpjūčio 29 d. pristatę savo  kūrybos parodą, kurioje darbus eksponuoja 14 klubo narių – Eiženija A. Freimane, Ineta Freimane, Mārīte Meļņika, Eva E. Čūdere, Ilga Beča, Dacīte Beķere, Juris Kalniņš, Zaiga Šteina, Eduards Kapša, Nikolajs Zīraps, Inese Grizāne, Jeļena Tihomirova, Jevgēnija Šteinberga, Dainis Ozols.

Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas priminė susirinkusiems žiūrovams, kad maždaug prieš metus Rygos VEF kultūros rūmuose savo kūrybos parodą buvo surengę Dusetų dailės galerijos fotografai ir taip užsimezgė graži bendrystė, kurios natūrali tąsa –  ši rygiečių paroda.

Į Dusetas atvykę 5 klubo atstovai čia ne tik surengė parodą, bet ir arčiau susipažino su Zarasų rajonu. Svečiai buvo sužavėti mūsų krašto grožiu, žmonių svetingumu.  Bendradarbiavimas nenutrūks – planuojamos naujos parodos, kuriose dalyvaus ir Rygos, ir Dusetų dailės galerijos fotografai. Tą pažadėjo klubo vadovė E. A. Freimane, kuri jau ne pirmus metus dalyvauja Dusetose vykstančiose tradicinėse tarptautinėse fotografijos parodose žirgo tematika. E. A. Freimane šiltai atsiliepė apie pernykštę mūsų krašto fotografų kūrybos parodą Rygoje – ji ilgai buvo aptarinėjama klube kaip profesionalios fotografijos pavyzdys. Klubo vadovė plačiau pristatė atvežtą parodą, kurios pagrindinė tema – jūra. „Su malonumu važiavom pas jus ir labai džiaugiamės, kad galim būti čia. Jūros temą pasirinkome, nes tai bekraštė tema, kaip ir pati jūra – kas kartą vis kitokia, kas kartą su skirtinga nuotaika mus pasitinkanti.“ E. A. Freimane pasidžiaugė ir tuo, kad šioje parodoje debiutuoja net penki nauji klubo nariai.

Parodos autorius sveikino fotomenininkai Alfredas Motiejūnas (Anykščiai), Rimantas Bikulčius (Salakas). Abu fotografai užsuko į Dusetas grįždami iš Utenos meno mokyklos, kurioje tą pačią dieną buvo atidaryta gamtos fotografijos klubo „Žalias skėtis“ surengta paroda. Joje kas metai apdovanojami aktyviausi, originaliausias nuotraukas pateikę fotografai. Šiais metais pagerbta Dusetų dailės galerijos fotomenininkė Normantė Ribokaitė – diplomą ir sidabrinę proginę monetą jai įteikė R. Bikulčius.

Tad kviečiame pasigėrėti saulėlydžiais, pasinerti į neaprėpiamos jūros spalvas, gal net išgirsti jos ošimą ar žuvėdrų klyksmą Dusetų dailės galerijoje. Paroda vyks iki rugsėjo 30 d.

Vilija Visockienė

Nuotr. autorės