SAUGAUS EISMO AKCIJOS DUSETOSE

DSCF1244Lietuvos automobilių kelių direkcija prie susisiekimo ministerijos organizuoja saugaus eismo akcijas “Saugokime vieni kitus kelyje”, kurias Zarasų rajone įgyvendina Valstybės įmonė “Utenos regiono keliais”. Prie šių akcijų prisidėjo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariatas.

Eismo saugumo požiūriu ruduo – blogas laikas, nes maždaug nuo spalio mėnesio tamsusis paros metas pradeda užgožti šviesųjį. Ypač pavojingi mėnesiai lapkritis ir gruodis, kai tamsa karaliauja daug ilgiau ir tuomet labiausiai rizikuoja kelyje pasirodantys pėstieji ir dviratininkai, nes automobilių vairuotojai jų gali tiesiog nepastebėti. Kad ir kas mes būtume –pėstieji, vairuotojai ar keleiviai- mes nesame vieni kelyje, greta mūsų visuomet yra kiti eismo dalyviai – vaikai, kurių dar laukia ilgiausias – jų gyvenimo – kelias. Prasidėjus tamsiajam metų laikui lapkričio 14 dieną VĮ „Utenos regiono keliai“ saugaus eismo inžinierė Sandra Dindaitė kartų su Zarasų rajono PK prevencinio poskyrio specialiste Jovita Juršyte aplankė Dusetų Kazimiero Būgos gimnaziją, kurioje pradinukams policijos pareigūnė pravedė paskaitėles apie saugų eismą, o kelininkų atstovė išdalino atšvaitus. Mokykloje visiems vaikams paliktos priemonės su šviesa atspindinčiais elementais.

Tokių akcijų tikslas, kad visi eismo dalyviai ne tik vaikai, bet ir suaugusieji suprastų, kad nei kelininkai nei policininkai Jūsų kelyje neišsaugos, jei nesisaugos patys, ir kad visos išdalintos šviesą atspindinčios priemonės skirtos nešiojimui ir ne dėl to, kad gali gauti baudą eidami be jų, bet dėl savęs, kad tamsiu paros metu būtų matomi kelyje ir saugotų savo gyvybę. Pagal kelių eismo taisykles tamsiu paros metu, ar esant blogam matomumui pėstysis privalo prisisegti šviesą atspindintį atšvaitą ar neštis su savimi šviečiantį žibintą. Keliu būtina eiti tik kaire puse, kad matytume artėjančius automobilius ir galėtume laiku pasitraukti į šalį. Pakabinamas atšvaitas segtuku prisegamas viršutinio drabužio dešinėje kišenėje ir išimamas einant keliu tamsoje. Kai nereikia jį galima laikyti kišenėje. Atšvaitas šviesą atspindi iš abiejų pusių, todėl prisegtas prie rūbų, kuprinės ar maišelio apsaugo nuo nelaimės kelyje. Spyruoklinis atšvaitas segamas ant dešinės rankos arba kojos, ypač tinkamas sportuojantiems bei dviratininkams.

Tikimės, kad dusetiškiai supras, kad praėjusios akcijos skirtos jų saugumui keliuose, ir tikrai ne dėl kažko o dėl savęs prisisegs atšvaitą, kad taptų matomi ir saugūs kelyje.

DSCF1254 DSCF1244